خرید ماده شیمیایی تگزاپون | Texapon

خرید ماده شیمیایی تگزاپون | Texapon

خرید ماده شیمیایی تگزاپون | Texapon

خرید ماده شیمیایی تگزاپون | Texapon

نام علمی : تگزاپون

فرمول شیمیایی: CH3(CH2)11(OCH2CH2)nOSO3Na

اکتیو : %70.2

نام‌ دیگر : سدیم لاریل اتر سولفات

بسته بندی: بشکه 160 کیلوگرمی

 

تگزاپون چیست؟

تگزاپون یک مایع به حالت ویسکوز و شفاف و دارای بوی ملایم است. تگزاپون در تولید مواد شوینده و آرایشی بهداشتی بسیار کاربرد دارد زیرا در تولید کف بسیار مؤثر است. این ماده حتی در آب‌های سخت نیز توانایی تولید کف را دارد و به عنوان یکی از مواد شوینده آنیونی در بسیاری از محصولات بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. محصولات بهداشتی که تولید فوم می‌کنند از قبیل صابون، شامپو، خمیردندان و بسیاری دیگر از محصولات شوینده. این عاول فوم ساز ارزان قیمت، کشش سطحی آب را کاهش می‌دهد تا اجزای روغن‌های معطر و اسپری‌های بدن به خوبی مخلوط شوند.

 

کاربردها:

این ماده در تولید مواد شوینده کف ساز، از جمله خمیردندان، شامپو و صابون، انواع پاک کننده‌ها، مواد آرایشی و بهداشتی از جمله کرم و لوسیون‌ها، تولید امولسیون کننده‌ها استفاده می‌شود.

تگزاپون در بازار دارای دو شکل صدفی و N70 است که نوع صدفی آن در مقابل N70 از خلوص کمتری برخوردار است و به همین دلیل در تولید محصولاتی که شفاف نیستند مانند انواع شامپوها و مواد شوینده به کار می‌رود. تگزاپون نوع N70 که حالتی خمیری مانند داشته و دارای ویسکوزیته زیادی است برای مایعات شوینده از نوع شفاف استفاده می شود. همچنین به عنوان یک چربی زدای مناسب در صنعت آبکاری و چرم سازی کاربرد دارد.

 

برترین مطالب سایت :
خرید سولفور سدیم پرک | Sodium Sulfur

نحوه تولید تگزاپون:

در مقیاس‌ صنعتی، تولید تگزاپون به طور گسترده به وسیله اتوکسیله کردن الکل دودکانول صورت می‌گیرد. سپس اتوکسیلات به دست آمده سولفونه شده و پس از تبدیل شدن به نمک سدیم، خنثی می‌شود. مولکول‌های SLES نیز مانند سایر سولفات‌های الکل چرب (الکل‌هایی با زنجیر کربنی طولانی) و سولفات‌های اتر الکل چرب، شامل هر دو گروه عاملی آب گریز و آب دوست است که به این مواد خاصیت سطح فعال می‌دهد.

 

روش نگهداری:

این ماده باید در دمای بین 5 تا 40 درجه سانتی‌گراد و در بسته‌بندی‌های پلاستیکی و محکم، دور از رطوبت نگهداری شود. همچنین باید دقت کرد که از از واکنش‌گرهای اکسیدکننده قوی که تشدیدکننده آتش سوزی هستندبه دور نگه داشته شود. در مورد تگزاپون نوع N70 هنگام حمل و نقل می‌توان دما را تا 50 درجه سانتی گراد برای مدت زمان کوتاهی بدون آسیب رساندن به کیفیت محصول بالا برد.

آنالیز تگزاپون

CONTENT Spec.
Appearance White or light yellow viscous paste
Active Matter Content 70.2 %
Unsulfated matter content(Contract to 100% active matter) 1.0 %
Inorganc Sulfate Content(Contract to 100% active matter) 0.8 %
Color and luster (5% A.M, HAZEN) 4
PH Value (1% AQ. Solution) 9.4
Dioxane 11 ppm
برترین مطالب سایت :
کربنات سدیم | Sodium Carbonate

 

کلمات کلیدی سایت آزما شیمی :
1- کیت تحقیقاتی | خرید کیت تحقیقاتی | فروش کیت تحقیقاتی
2- نمایندگی سیگما آلدریچ
3- نمایندگی مرک | نمایندگی مرک آلمان
4- مشاوره پایان نامه و انجام پایان نامه

 

 

افزودن یک دیدگاه